• Yazan: Admin
  • 28.04.2014

Değerlendirme toplantısı 08.04.2014 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden oluşan Jüri Üyeleri ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nda gerçekleştirilmiştir.


Bilindiği gibi Uluslararası Mavi Bayrak Ödülleri’nin korunması ve yıllar itibariyle devamlılığı, bulunduğu yöresinde çevresel bilinçlenmenin artmasına bağlıdır. Kriterler arasında bulunan çevre eğitimi ve bilinçlendirme etkinliklerinin etkili ve doğru bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla 2001 yılından bu yana her yıl Mavi Bayrak başvuru dosyaları içerisindeki çevre eğitim etkinlikleri ek dosyasının değerlendirmesi, TÜRÇEV tarafından koordine edilen Mavi Bayrak Çevre Eğitim Etkinlikleri Jürisi tarafından yapılmaktadır.

Söz konusu değerlendirme toplantısı 08.04.2014 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden oluşan Jüri Üyeleri ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nda gerçekleştirilmiştir.

Yapılan değerlendirme sonucunda aşağıda isimleri belirtilen plaj kategorisindeki yedi dosya ile, marina kategorisinde de iki marina, 2013 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında yaptıkları çevre eğitim etkinliklerinin içerik ve dosyalama açısından ödüle layık görülmüştür.

 

PLAJ KATEGORİSİ

Belediye - Akyaka Belediyesi - Didim Belediyesi - Altınoluk Belediyesi

Otel - Rixos Lares - Güral Premier Tekirova

Dernek - SARÇED (Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği) - KITUYAD (Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Birliği)

 

MARİNA KATEGORİSİ -

Bodrum Milta Marina

D-Marin Didim

 

"Jüri üyelerinin etkinlik dosyalarına ilişkin genel değerlendirmesi" ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ödül alan dosyaları bilgisayarınıza şu bağlantıdan kaydedebilirsiniz: https://www.dropbox.com/sh/uukbljr8wqnv1a7/AACaDddaBi-Ht-lKKPsd7Pvja