• Yazan: Admin
  • 25.11.2014

11-12.Aralık 2014 tarihlerinde Kuşadası Pine Bay Otelinde yapılacak olan seminerimize ulusal bazda görev yapan tüm Yerel Mavi Bayrak Sorumlularının katılımını bekliyoruz.


     Vakfımızın, ilçe ve beldelerde Mavi Bayraklı plajların, artmasını ve standardın korunmasını sağlayan belediye, yerel dernek ve turizm birliklerinde görevli olanlara yönelik olarak düzenlediği seminer, bu yıl Kuşadası Pine Bay Otel’de 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde yapılacak.

     Bir yerel sorumlu aracılığı ile, Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standardının korunması ve sürekliliğinin sağlanması için “Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu” statüsü oluşturulmuştur. Bu uygulama ile aynı zamanda yöresinde yapılan katkı ile,yerel bazda mavi bayrak sahiplenilmiştir. Böylecehedefe yöresel destekle daha kolay ulaşılabilmesi mümkün olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda periyodik olarak ulusal düzeyde yaptığımız yedi seminer oldukça verimli olmuştur.

     Eğitim semineri 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde 1,5 gün süre ile beş yıldızlı Kuşadası Pine Bay Otel’de (www.pinebay.com) yapılacaktır. Eğitim semineri ve konaklama giderleri katılımcıya ait olup,single oda her şey dahil 190 TL, double oda 2 kişi her şey dahil 310 TL’dir. Konaklamasız günübirlik katılımcılar için eğitim bedeli, öğle yemekleri ve ikramlar dahil 100 TL’dir. Söz konusu eğitim sonunda katılımcılara ‘Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Eğitim Sertifikası’ verilecektir.

     Mavi Bayrakla ilgili çalışmaların daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için, eğitim seminerineher belediyeden en az 2 kişinin katılımı öngörülmektedir. 

     Bununla birlikte, seminer salonu dışındaki fuaye alanında isteyen katılımcılar için Mavi Bayrak kapsamında yaptıkları örnek faaliyetleri sergilemek üzere stantlar hazırlanacaktır. Bu panolarda  sergilemek üzere, 50x70cm ölçülerinde olmak üzere birer poster hazırlanması tavsiye edilmektedir.

     Seminer, Lavinia Travel Acentasından hizmet alımı yolu ile yapılmaktadır. Bu nedenle ekli katılım formunun doldurularak ücretin yatırıldığına dair dekont ile birlikte 05 Aralık 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar 0 256 612 85 76 no’lu faksa veya LaviniaTravel’ın kongrebanket@laviniatravel.com isimli e-posta adresine ve bilgi için  mavibayrakkuzeyege@turcev.org.tr adresine gönderilmesi öngörülmektedir.

KATILIMCI FORMU

EĞİTİM PROGRAMI 

ULAŞIM BİLGİLERİ