• Yazan: Admin
  • 16.12.2015

Her yıl ülkemizin bir başka kıyı ilinde ve tüm Mavi bayrak kapsamındaki kıyı il ve ilçelerinin katılımı ile gerçekleşen seminerimiz bu yıl 17 ilden 97 kişinin katılımı ile Antalya-Kemer’de gerçekleşti.


Yerel Sorumluların Mavi Bayrak hakkında güncel bilgilere sahip olmalarının, kıyı yönetiminde önem arz eden kritik konularda uzmanlar aracılığı ile bilgi edinmelerinin sağlanması, yöresinde örnek uygulamaları yürüten yerel sorumluların deneyimlerinden faydalanılması ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması amacıyla düzenlenen 1.5 günlük eğitim semineri Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediye Başkanlığının katılımıyla gerçekleştirildi. 

Seminerde Mavi Bayrak Programı hakkında güncel bilgiler, halk plajlarında temizlik, Mavi Bayrak Programı kapsamında belediyeler tarafından yapılan en iyi uygulama örnekleri, deniz kirlilikleri ve şikayetler, deniz kirliliği şikayetlerine ilişkin yasal prosedür, su ayak izi ve turizm bölgelerinde uygulanması, yüzme alanlarında görülen alg patlamaları ve köpüklenmeler, engellilerin plaj olanaklarından faydalanma ve denize girme konusunda yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri konuları ele alınmıştır. Ayrıca katılımcıların fikirlerine daha fazla yer verebilmek için iki ayrı gruptan oluşan workshop düzenlenmiştir.

Seminer, sertifika töreninin ardından Kemer Belediyesi sponsorluğunda Antalya Aquarium’a yapılan gezi ile sona ermiştir.

Seminerde yapılan sunumlar aşağıda verilmiş olup üstlerine tıkladığınızda sunumları temin edebilirsiniz.

       

  

  

  

   

  

   

  

Bireysel fotoğraflarını temin etmek isteyen katılımcıların Vakfımızla iletişime geçmesini rica ederiz.