• Yazan: Admin
  • 15.03.2016

Vakfımızda 21 yıllık deneyimi ile ülkemizde başta Mavi Bayrak Programı olmak üzere tüm kesimler için uluslararası standartlarda çevre eğitim programlarının başlatılması ve başarı ile sürdürülerek bugünlere gelmesini sağlayan Genel Müdürümüz Sayın Erol Güngör, 04 Mart 2016 tarihi itibariyle emekli olmuştur.


Vakfımızda 21 yıllık deneyimi ile ülkemizde başta Mavi Bayrak Programı olmak üzere tüm kesimler için uluslararası standartlarda çevre eğitim programlarının başlatılması ve başarı ile sürdürülerek bugünlere gelmesini sağlayan Genel Müdürümüz Sayın Erol Güngör, 04 Mart 2016 tarihi itibariyle emekli olmuştur.  Bugüne kadar Vakfımız ve ülkemiz için yaptığı çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyor, sağlıklı ve mutlu bir emeklilik dönemi geçirmesini diliyoruz.

Sayın Erol Güngör’ün emekliliği nedeni ile ayrıldığı göreve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Çevre Mühendisi Murat Yiğitol getirilmiştir.

Sayın Erol Güngör'ün veda mesajı:

         Değerli Arkadaşlarım ve Değerli Mavi Bayrak Ailesi

21 yıldır onurla yürüttüğüm Vakfımızın Genel Müdür’lüğü görevinden ayrılmış bulunuyorum. Bu süre zarfında TÜRÇEV Ailesi ve Mavi Bayrak Camiası ile, unutulamayacak ve çok verimli bir ortamda görev yaptım. Böyle bir ortamda çalışmak benim için bir şanstı.

Çalışmalarım sırasında Mavi Bayrak etkinliğinin ekip işi olduğunu, her fırsatta dile getirdim. Bu kapsamda sizlerle örnek olabilecek, değerli ve uyumlu   çalışmalar yapma fırsatını buldum. Bu sayede ülkemizde Mavi Bayrak’ı çok iyi bir konuma getirdik. Aynı zamanda Ülkemizde oluşan Mavi Bayrak imajı ile, çevrenin korunması konusunda da, ilgili ve yetkililerin dikkatini çektik, çevre bilinci oluşması hususunda çaba sarf ettik.

Takdir edersiniz ki iyinin sınırı yoktur. Bundan sonra da sizlerin elinde, ülkemizin plaj ve marinalarında; Mavi Bayrak yaygınlaşırken, standardının daha da yükseleceğine ve daha da önemlisi, Mavi Bayrak Camiasında çevre bilincinin  daha geniş bir kitleye ulaşacağına inanıyorum.

Genel Müdürlük görevimden ayrılırken, Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanının önerisi ve vakfımız üyelerinin teveccühü ile Vakfımızın Yönetim Kuruluna seçildim. Bu görevin de benim için ayrı bir anlamı ve değeri var. Böylece uzun soluklu çalışmamın ardından vakfımızda, bu sefer de Yönetim Kurulunda hizmet verme olanağına sahip oldum.

Bu duygularla sizlere hoşça kalın derken, sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

         Saygılarımla

         Erol Güngör