• Yazan: Admin
  • 06.06.2016

Her yıl bir başka yörede, o yıl ödül alan tüm plaj, marina ve yatları temsilen bir bayrak çekme töreni düzenlenmektedir. Bu tören bu yıl 04 Haziran 2016 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Fener Plajı’nda gerçekleştirilmiştir. Törenden önce Kızılırmak Deltası’na, Amisos Tepesine ve Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine gezi düzenlenmiştir. Törende aynı zamanda En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülleri de takdim edilmiştir.


 

Törene Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İlkadım Kaymakamı Turan ATLAMAZ, TÜRÇEV Başkanı Rıza Tevfik Epikmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan YAŞİN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırımlar, İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül ÖZTAŞ YILMAZ, İlçe Belediye Başkanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Konuşmaların ardından en iyi çevre eğitim etkinliklerinde Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL, Aydın Didim Belediye Başkanı adına Salih BANKOĞLU, Mirage Park Otel Genel Müdürü Fikret DEMİRTÜRK, Ece Marina Genel Müdürü Necat ECE ve Milta Bodrum Marina Genel Müdürü Ömer KARACALAR adına Liman Hizmetleri Müdürü Metin GÜR plaketlerini protokol üyelerinin elinden aldı.

Ardından Mavi Bayrak, Büyükşehir Belediyesi’ne ait dragon botu ile denizden gelerek Fener Plajı’ndaki direğe takıldı. Bayrağı göndere Samsun Valisi Sayın İbrahim ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve TÜRÇEV başkanı Rıza Tevfik Epikmen beraber çekti. Fener Plajı’ndaki Mavi Bayrak törenin ardından Samsun Valisi Sayın İbrahim ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve TÜRÇEV başkanı Rıza Tevfik Epikmen Sheraton Plajı’na da Mavi Bayrağı takarak göndere çekti.