Mavi Bayrak çevre eğitim etkinlikleri kriterini yerine getirmek üzere yapılacak çalışmalarda, Vakfımızın 1995 yılından bu yana yürütmekte olduğu ilköğretim okullarına yönelik çevre eğitim programı olan Eko-Okullar Programı okulları ile işbirliği yapabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Ana sayfada bağlantısı verilen www.ekookullar.org.tr  ana sayfasındaki “Okul arama” bölümünden ilinizde bulunan Eko-Okullar ile bağlantıya geçin.

 

  • Eğer bağlı olduğunuz ilde size yakın bir Eko-okul yok ise size en yakın olan veya işbirliği yapmak istediğiniz okulun Eko-Okullar Programına kaydolabilmesi için http://www.ekookullar.org.tr/Icerik/IcerikDetay.aspx?refno=25#.VxTpovmLQdU bağlantısından gerekli girişimde bulunun.
  • Okulun programa kaydolmasından sonra veya mevcut kayıtlı okul ile bağlantıya geçtikten sonra, okulun Eko-Okul koordinatör öğretmeni ile yıllık eylem planı üzerinden hangi aşamalarda destek olabileceğinizi veya hangi etkinlikleri beraber yapabileceğinizi belirleyin.
  • Etkinlikleri belirlenen takvim içerisinde gerçekleştirin. Etkinlikleri yaparken hem basına duyurulmasını sağlayın hem de etkinlikleri zamanında rapor altına alarak Mavi Bayrak Çevre Eğitim Etkinlikleri dosyası için kaydınızı tutun.

 

Eko-Okullar programını Facebook, twitter, linkedin ve youtube’dan takip etmek için ilgili siteden “Eko-Okullar Türkiye” araması yapabilirsiniz.

Eko-Okullarla işbirliği yapan oteller ve belediyelerin listesini görmek için TIKLAYINIZ.