Çevre Eğitim Etkinliklerinde Kullanılabilecek Materyaller;

  1. Mavi Bayrak Boyama Kitabı Seti
  2. Mavi Bayrak Hafıza Oyunları(çantalı büyük boy ve küçük boy)

1. MAVİ BAYRAK BOYAMA KİTABI SETİ: Plajlar için yapılacak çevre eğitim etkinliklerinde kullanılmak üzere ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik olarak hazırlanmış plaj Mavi Bayrak kriterleri el broşürü ve boyama kitabı seti 2016 yılı yaz sezonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkıları ile yaptırılmış bulunmaktadır. Setin içeriğinde bez çanta, boyama kalemleri, çocuklara yönelik kriterleri anlatan akordeon el broşürü ve yapıştırmalı boyama kitabı bulunmaktadır. Setin içerisinde yer alan her bir başlıkta kurum logosu bulunmaktadır.  

Mevcut tasarımlarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi logosu bulunduğundan, aynı seti kendi kurum logosu ile yaptırmak isteyenlerin Vakfımız koordinasyonunda kendi logosunu işleterek şekli ve tasarımı bozulmadan yaptırması gerekmektedir. Aşağıda setin içeriğini gösteren görsel bulunmaktadır. 

 

2. MAVİ BAYRAK HAFIZA OYUNU:Plajlar için yapılacak çevre eğitim etkinliklerinde kullanılmak üzere çocuklara yönelik olarak hazırlanmış Plaj Mavi Bayrak kriterlerinin görsellerinden oluşan Mavi Bayrak Hafıza Oyunu 2017 yılında TÜRÇEV tarafından yaptırılmış olup çeşitli etkinliklerde kullanılmıştır. Aynı oyunun plajlarda da oynanabilmesi için yetişkin bireylerin de oynayabileceği açık alanda ve kumda oynanabilecek, dayanıklı çantalı büyük boyları da üretilmiştir.

Aşağıda büyük boy ve küçük boy hafıza oyunlarının görselleri bulunmaktadır.

 

KÜÇÜK HAFIZA OYUNU BOYUTU: 5cmx5cm                                           ÇANTALI BÜYÜK BOY HAFIZA OYUNU BOYUTU:25cmx25cm

Yapacağı çevre eğitim etkinlerinde avi Bayrak Hafıza Oyunu kullanmak isteyen otel, belediye veya plaj işletmecilerinin aşağıdaki talep formunu doldurarak Vakfımızla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

MAVİ BAYRAK HAFIZA OYUNU  İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.