• Yazan: Admin
  • 10.08.2011

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizde yer alan mavi bayrak ödüllü plaj ve marinalar Foundation For Environmental Education (FEE) tarafından 02-04 Ağustos 2011 tarihlerinde denetlenmiştir. İzmir’de Mavi Bayrak’lı 24 plajın tamamının incelendiği denetimde, FEE uluslararası denetçisi Dionysia Papadopoulou, plajlarımızın kriterlerle tam uyumlu olduğunu, il koordinatörümüzün plaj sorumluları ile yaptığı ortak çalışmaların sonucunda standartların üstünde plajlara sahip olunduğunu belirtmiştir.


 

 Her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizde yer alan mavi bayrak ödüllü plaj ve marinalar Foundation For Environmental Education (FEE) tarafından 02-04 Ağustos 2011 tarihlerinde denetlenmiştir. İzmir’de Mavi Bayrak’lı 24 plajın tamamının incelendiği denetimde, FEE uluslar arası denetçisi Dionysia Papadopoulou, plajlarımızın kriterlerle tam uyumlu olduğunu, il koordinatörümüzün plaj sorumluları ile yaptığı ortak çalışmaların sonucunda standartların üstünde plajlara sahip olunduğunu belirtmiştir.

 
Kendisine denetimler sırasında Vakfımızın Genel Müdür’ü Erol Güngör, Ulusal Mavi Bayrak Koordinatör Asistanı Didem Kabukçu, İzmir Mavi Bayrak koordinatörümüz Uğur Burhan Yıldırım eşlik etmiştir.
 
Mavi bayrak Ödülü FEE koordinasyonunda verilmektedir. Uluslararası alanda 41 ülkede uygulanmaktadır. FEE gerekli standardı sağlamak ve uluslar arası alandaki uygulamaları yerinde görmek amacı ile denetim yapmaktadır. Bu kapsamda, her yıl bir başka yörede olmak üzere, örneklem yöntemi ile seçtiği bir yörede denetim yapmaktadır. 
 
                             (resimleri büyütmek için üzerlerini tıklayınız)